Czujniki TPMS

Czym jest czujnik TPMS? Tire Pressure Monitoring System jest układem monitorującym ciśnienie powietrza w oponach. Czujniki wykrywają nawet drobny spadek ciśnienia powietrza, przez co kierowca może szybko zareagować. Zwykle kończy się to doprowadzeniem ciśnienia w oponie do wartości zalecanej przez producenta. Gorszy scenariusz przewiduje wizytę w zakładzie zajmującym się wulkanizacją samochodową… Czujniki TPMS dzielimy na pośrednie i bezpośrednie. Czujnik pośredni wykorzystuje informacje dostarczone przez systemy ABS i ESP, natomiast czujnik bezpośredni umieszczony jest w oponie. Naprawy systemów TPMS powinny być prowadzone przez wykwalifikowane osoby, ponieważ nieumiejętne obchodzenie się z czujnikiem może skutkować jego uszkodzeniem! W naszych warsztatach zajmujemy się sprzedażą, wymianą i programowaniem czujników TPMS do wszystkich rodzajów samochodów i motocykli.

 

Od 1 listopada 2014 roku, weszła w życie Dyrektywa Unii Europejskiej, która określa, że wszystkie nowe samochody osobowe kategorii M1 muszą być wyposażone w System Monitorowania Ciśnienia w Oponach – TPMS.

Obecnie wszystkie nowe pojazdy, które opuszczają salony polskich dealerów samochodowych, muszą być fabrycznie wyposażone w system do pomiaru ciśnienia w oponach.

U nas kupisz opony do wszystkich typów pojazdów. Zajmujemy się prostowaniem felg aluminiowych oraz naprawą opon. Nasz warsztat samochodowy zajmuje się prowadzeniem kompleksowych napraw samochodów wszystkich marek. Posiadamy Stację Kontroli Pojazdów oraz myjnię samoobsługową. Serwisujemy klimatyzacje samochodowe, wymieniamy klocki hamulcowe, olej oraz inne płyny i części eksploatacyjne.