Czujniki TPMS

Dostępność usługi: ul. Jana Pawła II 2 | ul. Myśliborska 66

Czujniki TPMS

Czujnik ciśnienia w oponach (TPMS)

Masz problem z czujnikami ciśnienia, potrzebujesz nowych? Oferujemy Państwu kompleksowe usługi związane z czujnikami TPMS. W naszym serwisie możesz zakupić nowe czujniki, a także pomożemy Ci w ich zaprogramowaniu poprzez kopiowanie, klonowanie i tworzenie nowego czujnika.

  • Koszt programowania: 60zł
  • Koszt czujnika: od 170zł do 250zł

Czym jest czujnik TPMS (Tire Pressure Monitoring System):

Jest to system monitorujący ciśnienie w oponach. (Od 1 listopada 2014roku system ten jest obowiązkowo montowany w autach sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej.)

System ten na bieżąco kontroluje ciśnienie , a co za tym idzie ma wpływ na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu, zużycie paliwa oraz komfort jazdy. Nieprawidłowości w ciśnieniu poszczególnych opon mają istotny wpływ na zachowanie auta podczas hamowania czy manewrów, a także powodują nierównomierne zużycia bieżnika. Zbyt niskie ciśnienie ma wpływ na wyższe spalanie, natomiast zbyt wysokie ciśnienie negatywnie wpływa na komfort jazdy.

Wyróżniamy dwa rodzaje systemu monitorującego ciśnienie:

pośredni, który wykorzystuje informacje o prędkości obrotowej koła dostarczone przez czujniki systemów ABS i ESP

bezpośredni, który oparty jest na czujnikach zainstalowanych w oponach. Czujniki te przekazują zmierzone wartości do odbiornika zamontowanego w samochodzie. Mamy tu do czynienia z rzeczywistym pomiarem ciśnienia w oponie, a co za tym idzie z szybszą reakcją na zachodzące zmiany.

System ten wymaga więcej uwagi i precyzji podczas montażu, oraz narzędzi diagnostycznych.


loga

Copyright © Autoserwis Elear 2010 - 2024. Wykonanie strony Inaton