Pytania i odpowiedzi

Stacja Kontroli Pojazdów (SKP) FG/020/P

Warto wiedzieć :

Ważne badanie techniczne ( przegląd ) powinien posiadać każdy pojazd poruszający się po drodze. Powinno być ono wykonywane w terminie wskazanym w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku nowych aut to na początku 3 lata, potem 2 lata, a następnie powinniśmy wykonywać je co roku.
Możesz uprzedzić nas o swojej wizycie na naszej stacji, byśmy mogli zarezerwować dla Ciebie stanowisko, dzięki temu możesz uniknąć czasu oczekiwania zakończenia innego badania . Jeśli jednak wolisz przyjechać do nas z biegu, zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7-19, w sobota od 7 do 15.
W tym przypadku cena za badanie zależy od ilości usterek - 20 zł przy jednej usterce do maksymalnie 98 zł za pełny przegląd w przypadku np. pięciu usterek. Badanie wykonywane jest na podstawie zaświadczenia z policji na którym widoczna jest ilość usterek wykrytych przez wystawiającego zaświadczenie policjanta. Dowód rejestracyjny należy odebrać w Urzędzie Komunikacji w którym pojazd został zarejestrowany , pamiętaj by mieć przy sobie zaświadczeniem od policjanta oraz dokumentem potwierdzający wykonanie badania z wynikiem pozytywnym.
Z takim dowodem zapraszamy do nas na badanie. Na podstawie wystawionego przez nas zaświadczenia z pozytywnym wynikiem badania należy udać się do urzędu komunikacji i wymienić dowód rejestracyjny na nowy. P. S. W Gorzowie Wlkp. wniosek o nowy dowód można złożyć nie tylko w Urzędzie Komunikacyjnym, ale również w Urzędzie miasta przy ul. Sikorskiego. Odbiór nowych dokumentów tylko w Urzędzie Komunikacji przy ul. Myśliborskiej.
Przede wszystkim zachować spokój i porozmawiać z diagnostą, który wskaże przyczynę odrzucenia przeglądu. Nie otrzymasz pieczątki, ale diagnosta wystawi zaświadczenie ważne przez 14 dni, jest to czas na naprawę pojazdu. Po usunięciu wykrytych usterek, należy ponowić badanie techniczne. Jeśli poprawkowe badanie wykonywane jest w tej samej stacji kontroli w ciągu 14 dni, to kontrolą zostanę objęte tylko te elementy, których sprawność została zakwestionowana. Koszt takiego badania uzależniony jest od liczby usterek i nie może przekroczyć 98 zł. Np. za sprawdzenie skuteczności i równomierności działania hamulców zapłacimy 20 zł. Nasza stacja kontroli pojazdów i serwis mechaniki zostały stworzone po to, by klient miał zapewnioną kompleksową usługę w jednym miejscu, dlatego, wszystkie stwierdzone usterki możemy naprawić często tego samego dnia, dzięki temu nie trzeba jeździć od warsztatu do warsztatu. P.S. Jeśli usunięcie usterek potrwa dłużej niż 14 dni lub badanie poprawkowe zrobimy w innej stacji kontroli, wówczas pojazd będzie musiał przejść cały przegląd jeszcze raz.
Okresowe badanie techniczne (badanie do dowodu, przegląd) jest to obowiązkowe badanie sprawności pojazdu, niezbędne do tego, aby pojazd został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Natomiast Przegląd okresowy jest to dobrowolna – nieobowiązkowa wizyta w serwisie samochodowym zalecana przez producenta auta pod kątem okresowej wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych.

Copyright © Autoserwis Elear 2010 - 2024. Wykonanie strony Inaton